Dział Prawny

Dział Prawny Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych współpracuje z Kancelarią Prawną Morawiec&Kot i świadczy doraźną pomoc prawną członkom Stowarzyszenia, służy fachową pomocą biegłym sądowym i rzeczoznawcom w ich różnorodnych problemach zawodowych.

Kancelarię Prawną Morawiec&Kot, która jest laureatem Nagrody ORŁY, reprezentują: 

Kamila Agnieszka Morawiec Radca Prawny/Tłumacz Przysięgły

Kamila Agnieszka Morawiec odbyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie, uzyskując tytuł Radcy Prawnego w 2011 r. Doświadczenie zawodowe nabywała m. in. renomowanej francuskojęzycznej Kancelarii Prawnej w Warszawie. Własną działalność prowadzi od 2007 r., pierwotnie w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, aktualnie w formie Spółki pod firmą Kancelaria Prawna Morawiec&Kot sp. z o.o. sp.k. Specjalizuje się w prawie bankowym, gospodarczym oraz budowalnym i deweloperskim.

Kamila Agnieszka Morawiec ukończyła także studia na Wydziale Filologii Romańskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Uprawnienia tłumacza przysięgłego nabyła w roku 2002 r. Od roku 2010 r., wykonuje tłumaczenia dla Trybunału Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Biegle włada językiem francuskim i angielskim, posługuje się językiem włoskim oraz posiada podstawową znajomość języka niemieckiego.

Marlena Katarzyna Kot Adwokat/Kanonista

Marlena Katarzyna Kot tytuł adwokata uzyskała w 2021 r., wpisana została na listę adwokatów prowadzoną przez Okręgową Radę Adwokacką. Dodatkowo jest absolwentką Wydziału Prawa Kanonicznego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studia z zakresu Prawa Kanonicznego ukończyła z wyróżnieniem, uzyskując tytuł Licencjata Prawa Kanonicznego. W celu podniesienia kwalifikacji zawodowych w 2016 r. ukończyła Studia Podyplomowe z Prawa Własności Intelektualnej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.  Praktykę zawodową rozpoczęła w 2014 r., kiedy to rozpoczęła współpracę z Kancelarią Radcy Prawnego Kamili Agnieszki Morawiec. Od 2020 r., wspólnik Spółki Kot Sp. z o.o. specjalizującej się w tłumaczeniach, jak również szkoleniach, a także wspólnik Kancelarii Prawnej Morawiec & Kot sp. z o.o. sp. k.

Specjalizuje się w sprawach z zakresu prawa upadłościowego, gospodarczego, cywilnego, jak również prawda budowlanego i administracyjnego. Interesuje się zarówno krajową jak i europejską procedurą rejestracyjną znaków towarowych oraz prawem autorskim i handlowym.