W imieniu Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Instytutu Organizacji i Zarządzania Wojskowej Akademii Technicznej serdecznie Państwa zapraszamy na spotkanie z cyklu Czwartki u Ekonomistów 18 maja 2023 roku w godz. 15.30 -17.00 ( formuła on-line) na temat: Zmieniamy świat na lepsze – wyzwania (nie tylko) współczesnego managera w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym.
Celem wydarzenia jest rozpoczęcie merytorycznej dyskusji na temat GOZ, promowanie wiedzy równoważonego rozwoju, nowych rozwiązań i dobrych praktyk.
Na spotkaniu zostaną zaprezentowane przez ekspertów, naukowców i specjalistów cele i perspektywy rozwoju koncepcji GOZ oraz podejmowane działania i inicjatywy na rzecz tej koncepcji.
Wnioski i rekomendacje zostaną przedstawione w artykule, który zostanie opublikowany po wydarzeniu. Kontynuacją wydarzenia planowany jest cykl spotkań w różnych organizacjach, w tym uczelniach mających na celu wskazanie dla świata nauki i biznesu praktycznych przykładów. Ważne, aby już dziś polskie społeczeństwo szerzej zapoznało się z takimi zagadnieniami jak: gospodarka w obiegu zamkniętym, zrównoważony rozwój, różnorodność i inkluzja.
Prowadzącymi seminarium będą:
– Pani dr Monika Szczerbak – Instytut Organizacji i Zarządzania WAT
– Pan prof. Łukasz Hardt – wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Paneliści:
- Dr Monika Szczerbak – Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Bezpieczeństwa Logistyki i Zarządzania, Nowy system podejścia do problemów gospodarczych –model gospodarki obiegu zamkniętego.
- Dr hab. Adam Ostanek, prof. WAT, Gospodarka o Obiegu Zamkniętym – szanse i wyzwania w obszarze edukacji.
- Dr hab. Katarzyna Kreczmańska-Gigol, prof. SGH, Gospodarka obiegu zamkniętego – korzyści i bariery wdrożenia dla przedsiębiorstw.
- Dr hab. Jerzy Obolewicz, prof. IBOA – Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych, Przyszłość zaczyna się z koncepcją GOZ –wyzwania w budownictwie.
- Dr Waldemar Szymański – Uczelnia Techniczno- Handlowa, Wyzwania systemu podatkowego w GOZ.
- Dr Agnieszka Wikarczyk – Uniwersytet Kardynała Wyszyńskiego – Wyzwania rachunkowości zarządczej w kontekście GOZ.
- Aleksander Rajch, wiceprezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych – Polski rynek zrównoważonego transportu.
- Renata Pawelec – Dyrektor ds. rozwoju Stena Recycling – Inicjatywy i działania na rzecz zrównoważonego rozwoju -konkurs Stena Circular Economy Award.
Link do seminarium: LINK
- Kod dostępu: 530956
- Identyfikator spotkania: 821 4919 4034