Zgodnie z Regulamin postępowania kwalifikacyjnego w sprawie nadania tytułu Rzeczoznawcy Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych, aby zostać Rzeczoznawcą PSRiBS, należy spełnić określone w nim kryteria (patrz: Regulamin Rzeczoznawcy pdf).
Osoba ubiegająca się o tytuł Rzeczoznawcy Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych musi korzystać w pełni z praw publicznych, być czynnym członkiem PSRiBS, posiadać dyplom uczelni wyższej, minimum 5 lat praktyki w zakresie objętym rzeczoznawstwem oraz znaczący dorobek praktyczny w zakresie objętym rzeczoznawstwem. Rzeczoznawcą może być również osoba, która nie posiada dyplomu uczelni wyższej ale posiada szczególną wiedzę i minimum 12-letnie doświadczenie w przedmiotowym zakresie.
Tytuł Rzeczoznawcy PSRiBS jest przyznawany bezterminowo. W wyniku aktywnego działania na rzecz PSRiBS, po weryfikacji, będzie nadawane rzeczoznawstwo wyższej kategorii. Tytuł Rzeczoznawcy PSRiBS otrzymany w terminie 1 lipca 2023 r. do 31 grudnia 2024 r. uzyskuje status bezterminowy.
Koszty postępowania kwalifikacyjnego w sprawie uzyskania tytułu Rzeczoznawcy Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych wynoszą 800 zł jednorazowo wpłacone na konto PSRiBS w mBank nr konta 24 1140 2004 0000 3502 7670 5184 z dopiskiem „postępowanie kwalifikacyjne na Rzeczoznawcę PSRiBS”. W ciągu 7 dni od uzyskania Decyzji o nadaniu tytułu Rzeczoznawcy PSRiBS wnioskodawca jest zobowiązany do wniesienia rocznej opłaty użytkowania tytułu Rzeczoznawcy PSRiBS za rozpoczęty rok kalendarzowy w wysokości 200 zł. Roczną opłatę użytkową w kolejnych latach należy wnosić nie później niż do 31 stycznia danego roku kalendarzowego w mBank nr konta 24 1140 2004 0000 3502 7670 5184 z dopiskiem „opłata użytkowa rok 202.. Rzeczoznawca PSRiBS”.
Nie zwlekaj – złóż wniosek w Polskim Stowarzyszeniu Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych!
12 luty, 9 kwietnia, 11 czerwca, 10 września, 12 listopada
Nasze założenia pozwalają Rzeczoznawcom PSRiBS na stałe podnoszenie swoich kwalifikacji. Rzeczoznawcy i specjaliści Polskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców i Biegłych Sądowych są gwarancją rzetelnej ekspertyzy, opinii czy konsultacji. Reprezentujemy i bronimy interesów zawodowych naszych członków, dążymy do polepszenia standardów pracy w zawodzie Rzeczoznawcy, promujemy działania na rzecz wymiany informacji w zakresie nowych technologii, nauki, techniki oraz zagadnień gospodarczych, społecznych i etycznych. Nasze Stowarzyszenie dba także o promocję zawodu Rzeczoznawcy oraz integrację całego zawodowego środowiska.
Pełnomocnik Prezesa ds. Rzeczoznawstwa PSRiBS Kontakt: mgr inż. bud. arch. Dawid Rychta
Kontakt e–mail: rzeczoznawstwo@psribs.pl
w sprawie nadania tytułu Rzeczoznawcy PSRiBS